Najlepsza oferta

Od dekady projektujemy i budujemy najwyższej jakości sprzęt do przyozdabiania stawów, jezior i innych środowisk wodnych. Zobowiązujemy się zapewnić najwyższy poziom usług i pomocy naszym klientom.

Nowoczesność

Najnowsze technologie

Napowietrzanie za pomocą fontann pływających jest naturalnym, bezpiecznym dla środowiska i wysoce skutecznym narzędziem do zarządzania jakością wody. Obejmuje szeroki zakres problemów z jakością wody, w tym problemów z gromadzeniem się glonów, chwastów wodnych, osadów dennych, nieprzyjemnych zapachów, insektów i stagnacji w jeziorach i stawach. Nasze zobowiązanie do doskonałości w projektowaniu, budowie i dostarczaniu najwyższej jakości systemów fontann pływających jest kluczem do sukcesu.

Aeratory

W ofercie posiadamy aeratory małe jak i przemysłowe, duże, o dużych wydajnościach

Fontanny aeratory

Fontanny które łączą funkcję napowietrzania z atrakcyjnym efektem wizualnym

Systemy podwodne

Urządzenia podające tlen do wody pod jej powierzchnią

Ocal wodne zwierzęta

Dzięki fontannom napowietrzającym

Ozdobne fontanny pływające są dobrze znane jako tworzące spokojne, kojące, relaksujące środowisko dodając piękno do jeziora lub stawu. Fontanny zapewniają stopień napowietrzania, ale przede wszystkim są zalecane dla estetyki i utrzymują wodę bez jej stagnacji.

 

Brak tlenu w wodzie powoduje śnięcie ryb, obrzydliwe zapachy i wzrost glonów i tworzy stagnację roślinności.

 

Ale pływająca fontanna na stawie w istocie dodaje tlenu do stawu. Prosty ruch przepływającej wody steruje procesem narastania glonów, osadów i chwastów bez kosztownych i niebezpiecznych chemikaliów. Mniej wody stojącej oznacza mniej komarów i innych dokuczliwych owadów. I dodatkowy tlen w wodzie to szansa na zdrowsze ryby i inne dzikie zwierzęta wodne.

 

Czy wybierzesz pływającą fontannę lub aerator na twój staw, oba mogą pomóc aby:

 • Ułatwić naturalne gnicie rozkładających się roślin

 • Hamować rozmnażanie się komarów

 • Zapobiec zarastaniu dna i powierzchni stawu

 • Zachować czystą wodę bogatą w tlen

 • Utrzymać zdrowe środowisko dla ryb

 

Pływające fontanny i aeratory są bardzo korzystne dla wszystkich organizmów wodnych, pomagają uzupełnić zapas tlenu, które zazwyczaj brakuje w stagnacji stawów. Krążenie wody pomaga w procesie destratyfikacyjnym lub ułatwia rozpad słupa wody w stawie (zwykle w górnej warstwie 1-2 metrów), w której w większości zaczyna się wzrost glonów. Pływające fontanny i aeratory pomagają wyeliminować nieprzyjemne zapachy i inne szkodliwe zjawiska, które są normalnie znalezione w stojącej wodzie.
 

Piękno i korzyści z pływających fontann obejmują:

 • Eliminacja stratyfikacji termicznej
 • Eliminacja niskich poziomów tlenu w wodzie co może wywoływać śnięcie ryb
 • zmniejszenie poziomu składników pokarmowych związanych rozrostem z glonów
 • Redukcja mułu i organicznych osadów
 • Eliminuje odrażający zapach
 • Zmniejsza ryzyko inwazji komarów

 

Wszystkie nasze typy pływających fontann są kontrolowane przez panel sterowania i mają wysokiej trwałości pompę głębinową. Są złożone z elementów, które są w pełni wodoodporne i wykonane z najlepszych materiałów odpornych na korozję, aby zapewnić lata niezawodności i wysokiej wydajności.

Kontakt.

Dział Handlowy
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 25
65-124 Zielona Góra
68 451 11 82
784 100 511
handel@eotech.pl