Eotech Fontanny- Pasja Fontann

Dodano 21.8.2017

Eotech Fontanny to pasja fontann. Potrafimy wprawiać wodę w ruch. Nasi pracownicy to wąskowykwalifikowani specjaliści, przez co podchodzą do wykonywanej pracy z najwyższą precyzją i zaangażowaniem. Proces technologiczny produkcji fontanny podlega ścisłej kontroli, przez co klient otrzymuje produkty najlepszej jakości.

Pracownicy mają lata doświadczenia w doborze komponentów i materiałów najlepszych wytwórców.

Definicja fontann

Fontanna (wodotrysk) jest urządzeniem wodnym, najczęściej ozdobnym, wyrzucającym pod ciśnieniem wodę z dysz lub dyszy. Stosuje się ją najczęściej na placach i parkach, jako element dekoparcyjny oraz atrakcję.

Jedną z form fontanny jest fontanna naturalna- woda wypływa pod ciśnieniem ze źródła. Przy budowie fontann wykorzystywano czasem źródła artezyjskie i tego typu fontannę zainstalowano po raz pierwszy w roku 1126 w Artois.

Jedna z konstrukcji składa się z basenu z przelewem i trzonu z dyszą. Do trzonu doprowadzona jest pod ciśnieniem woda, która tryska z jednej lub kilku dysz. Opadająca woda gromadzona jest w basenie. Basen może być złożony z jednej lub kilku mis różnej wielkości i różnego kształtu. Ilość wody w basenach regulowana jest za pomocą przelewów. Innym rodzajem fontann są takie, w których woda spływa w formie kaskad. Najbardziej znanym jej przykładem jest Fontanna di Trevi w Rzymie, która zasilana jest grawitacyjnie, wodą spływającą do niej akweduktem. Fontanny często mają bogate oprawy rzeźbiarskie lub architektoniczne.

Kontakt.

Dział Handlowy
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 25
65-124 Zielona Góra
68 451 11 82
784 100 511
handel@eotech.pl